Sizde A.B.T ile bir adım
ÖNDE OLUN

Genç, dinamik ve uzman kadrosu ile Atlas Biyoteknoloji

 

GENİŞ ÜRÜN YELPAZESİBilimsel çalışmalarınızı desteklemek için geniş ürün yelpazemizle, uzman ekibimiz her zaman hizmetinizdedir.

%100 MÜŞTERİ MEMNUNİYETİDaha iyi hizmet için müşterilerimizi satış ve pazarlama takımımızla destek olacağımızı garanti ediyoruz.

KALİTE STANDARTLARIMIZBilimsel çalışmalarınızda daha hızlı ve doğru sonuçlara ulaşmanızda kalitemizden ödün vermiyoruz.

ABT İLE FARK YARATINBiyoteknoloji sektörüne yenilikçi ve uygun fiyatlı ürünler sunmak için çözüm ortağımız olun ve sektörde fark yaratın.

A.B.T’e Hoş Geldiniz

Biyoteknoloji; hücre ve doku biyolojisi kültürü, moleküler biyoloji, mikrobiyoloji, genetik, fizyoloji ve biyokimya gibi doğa bilimlerinin yanı sıra makina mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği ve bilgisayar mühendisliği gibi mühendislik dallarından yararlanarak, DNA teknolojisiyle bitki, hayvan ve mikroorganizmaları geliştirmek, doğal olarak var olmayan veya ihtiyacımız kadar üretilemeyen yeni ve az bulunan maddeler (ürünleri) elde etmek için kullanılan teknolojilerin tümüdür.
 

Biyoteknoloji, temel bilim buluşlarını kısa sürede yararlı ticari ürünlere dönüştürebilmesiyle bir anlamda kendi talebini de yaratabilir. Bu yönüyle de diğer teknolojilerden ayrılır. Örneğin sıcak su kaynaklarında yaşayan bakterilerin birinden elde edilen yüksek sıcaklığa dayanıklı bir enzim, günümüzde uygulama ve temel bilim çalışmalarının ayrılmaz bir parçası olan PCR’ın önemli bir girdisidir.

Biyoteknoloji uygulamaları; mikrobiyoloji, biyokimya, moleküler biyoloji, hücre biyolojisi, immünoloji, proteinmühendisliği, enzimoloji ve biyoproses teknolojileri gibi farklı alanları bünyesinde toplar. Bu nedenle biyoteknoloji birçok bilimsel disiplinle karşılıklı ilişki içindedir.